O mnie

MARCIN MILCZAREK

Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem – w zawodzie pracuję od 1993 roku. Od tamtej pory prowadziłem sprawy osób fizycznych, firm polskich oraz międzynarodowych. Za swój największy sukces uważam zmianę linii orzeczniczej Sądu Najwyższego w zakresie odpowiedzialności członka zarządu spółki z o.o. za długi spółki. Działałem też m.in. przy zakresie kosztów, do których pokrycia zobowiązany jest NFZ w przypadku leczenia za granicą oraz przy licznych postępowaniach podatkowych.

Pracowałem jako prawnik wewnętrzny w międzynarodowym koncernie i w międzynarodowych firmach doradczych. Następnie zdecydowałem się założyć własną kancelarię, która jako część międzynarodowej sieci doradczej działała na rynku globalnym.

Obecnie prowadzę działalność w niewielkiej grupie specjalistów oraz rozwijam kilka firm. Swoją wiedzę prawną wykorzystuję praktycznie w działalności biznesowej. Jako przedsiębiorca, pomagam innym stosować prawo w ich działalności. Zależy mi na utrzymaniu bliskiego kontaktu z klientami, ponieważ dogłębne zrozumienie ich potrzeb pozwala na zastosowanie lepszych pomysłów, a długofalowa relacja – na szybkie zrozumienie sytuacji i przejście do zastosowania właściwych rozwiązań.

Moje doświadczenie i jakość świadczonych usług, pomimo niewielkiej obecnie skali działalności, znalazły uznanie i zostałem zaproszony do sieci World Law Alliance, której jestem obecnie członkiem.

https://worldlawalliance.com

Prywatnie jestem miłośnikiem koni i włoskiej motoryzacji.

Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi na wypracowanie unikalnej na rynku formuły współpracy pomiędzy prawnikiem a biznesem – WYNAJMIJ PRAWNIKA!

DLACZEGO PRAWNIK DO WYNAJĘCIA TO IDEALNE ROZWIAZANIE DLA BIZNESU?

Wiele firm pracuje doraźnie z kancelariami w celu rozwiązania problemów. Taka współpraca obejmuje jedynie wybrany wcześniej zakres, co nie pozwala na całościowe wyjaśnienie procedur organizacyjnych i prawnych w organizacji. W rezultacie są one często niespójne.

Firmy zatrudniają także prawników wewnętrznych, którzy często pozostają na uboczu strategii wypracowywanych przez kancelarie zewnętrzne. Rozbudowane działy prawne z kolei są zbyt drogim rozwiązaniem dla małych firm, przez co nie są one w stanie często kompleksowo spojrzeć na problemy prawne, z którymi się mierzą. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie doświadczonego prawnika, który wchodzi w struktury firmy jako CLO (Chief Legal Officer – dyrektor prawny). Osoba taka jest w stanie kompleksowo przeanalizować problemy stojące przed firmą i zaproponować prawidłowe, konieczne rozwiązania, a także właściwie zidentyfikować problemy i skoordynować działania wyspecjalizowanych kancelarii zewnętrznych. Moje doświadczenie pozwala na skuteczne odegranie takiej roli oraz spojrzenie na działalność przedsiębiorstwa zarówno z prawniczego, jak i biznesowego i ekonomicznego punktu widzenia. Potrafię szybko i skutecznie wdrożyć w firmie niezbędne działania w celu uzyskania zgodności działań organizacji z obowiązującym (i dynamicznie zmieniającym się) prawem. Dbam także o usprawnienia systemu zarabiania pieniędzy. Takie zaangażowanie może być krótko lub długoterminowe, przy czym po wdrożeniu zwykle sprawuję nadzór nad wdrożonymi rozwiązaniami i w razie konieczności proponuję niezbędne korekty i zmiany.

o mnie
LOGO

Kontakt